KONST / Litografier / Färglitografi 13877431
nr 1387 7431
Malcolm Morley
(1931-2018), Storbritannien
Färglitografi, Signerad, numrerad 72/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.
Utrop:
500 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:53:27
Malcolm Morley
Läs mer om Malcolm Morley